Pocity z Karlovky

9. února 2015 v 18:05 |  Diary

Jakožto studentka čtvrtého ročníku gymnázia, bych se s vámi ráda podělila o svoje pocity z návštevy Fakulty socialních věd Univerzity Karlovy v Praze - obor mediální komunikce. Někomu přijde zbytečné jezdit na dny otevřených dvěří, ale pokud jste jako já a na stránkách většiny vysokých škol se prostě nevyznáte, den otevřených dvěří je ta nejlepší volba.
První dojem - tahle budova se neliší od jiných v Praze, takže kdyby na ní obřím písmem nebylo napsáno Fakulta sociálních věd, ani nepostřehnete, že kolem ní jdete.

Uvedli nás do tak zvané posluchárny. Čekali byste velkou posluchárnu, kde je nejmíň 300 míst k sezení a kde byste si připadali jako opravdový vysokoškolák? Tak to se proberte, to vás tady nečeká. Posluchárna by se dala nazvat spíš posluchárničkou. Mě osobně to tedy nevadí. Své spolužáky bych tam aspoň měla šanci poznat a nepřipadala bych si jako "ovce v davu". Co je možná výhodou i nevýhodou by bylo, že i učitel by vás po čase měl šanci poznat. Tudíž malá posluchárnička = první plus.
Uvítali nás tři lidi, profesoři. První začala mluvit na pohled velice sympatická postarší pani, na poslech ale trošku vyčerpávající. Co mě zajímalo víc bylo druhé povídání od mladšího pána ze společnosti scio. Pokud totiž máte zájem o tento obor, zkoušte scio se nemáte šanci vyhnout, je prostě povinná. Akorát to stojí dost peněz a když se na školu nedostanete, jsou to 4 tisíce vyhozené z okna. Scio = první mínus. Všechno co jsem se potřebovala o škole dozvědět mi opravdu řekli. Dokonce mi trochu pomohli se zorientovat na internetových stránkách fakulty. Dalším plusem je, že tohle studium je kombinované, takže bych k němu ráda studovala ještě jazykovku. Ve škole bych trávila jen pár dní v měsíci a to zrovna v té malé posluchárně. Jediná představa které jsem se trochu děsila, byly ty židle. Seděli jsme tam necelou hodinu a už to bylo nepohodlné. Představa že bych tam někdy měla sedět od rána do večera mě trošku poděsila, ale jde o zvyk.
Takže pro mě tohle studium asi jednoznačné plus. Nezbývá mi, než se přihlásit na scio a jít směle do toho. Držte palce a pokud se taky chystáte sem, nebo kamkoli jinam, držím já vám. Není pochyby o tom, že dosáhneme cíle!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 9. února 2015 v 18:16 | Reagovat

já jsem si karlovku představovala trochu jako vysoký v Anglii, velký tčídy vysoký stropy a tak.. :-D ale pokud si jí vybereš a ještě k tomu jestli tě vezmou tak ti držim palce:-)

2 Limeo Limeo | E-mail | Web | 9. února 2015 v 18:31 | Reagovat

Já si naopak myslím, že je důležité jezdit na Dny otevřených dveří na školách, na kterých chceme studovat - máme pak lepší představu a lépe se orientujeme ;-). Bohužel, Karlova univerzita asi nebude nic pro mně, takže se nepotkáme :D.
Co mě nejvíce na vysokých školách udivuje je to, že většina lidí, jsou tam jen "ovce v davu". Co jsem se ptala sestry, tak nikoho ze svých spolužáků nezná ani jménem, natožpak, aby někdo znal ji...
Držím pevně palce! Hodně štěstí, jak ve studiu a životě, tak na blogu! ;-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama