Eat better, aneb příprava na sestavení vlastního jídelníčku

15. srpna 2015 v 20:34 | Lucienne |  Diary
Hlídat si o prázdninách co jím, jak to jím a kdy to jím je docela těžký. Nechci se vymlouvat, samozřejmě kdybych hodně chtěla, navařím si obědy, svačiny a večeře dopředu, dám je do krabiček a baštím podle potřeby, pěkně pravidelně, pětkrát denně. Ale já jsem tak nějak líná, takže jím co mamka uvaří, nebo co mi dají k obědu v práci a potom celý den přemýšlím nad tím, že jsem snědla jídlo, které mi nedalo žádnou hodnotu. Necpu se vyloženě smaženým jídlem, na to nemám ani chuť, ale stejně si svůj jídelníček představuji trochu jinak - ono přiznejme si, vepřo knedlo zelo není k obědu úplně ideální zdravé jídlo. Hlavně mě štve, že nejím pravidelně, protože si kolikrát neudělám do práce svačinu a potom trpím hlady, přijedu domu večer hladová a sním všechno, co se mi připlete do cesty.
Trochu mě to trápí, protože cvičím (i když v těhlech vedrech to není taková sláva) a pak dám svému tělu něco, co pro něj není to správné. Nejde o to, že bych se cítila tlustá, o to vůbec nejde. Ale už mi nějak není jedno, co do svého těla láduju.

Včera mi tedy hlavou proběhnul šibalský plán. Ve skutečnosti mě k tomu přivedla jedna fitness slečna, kterou sdílím na facebooku. Rozhodla jsem si sestavit jídelníček přesně pro mě. Abyste tomu správně rozuměli, rozhodně to není žádná dieta, nebo tak něco. Vypočítám si, kolik mé tělo potřebuje za den kalorií - to se odvádí od toho kolik vážím, kolik měřím, jak jsem stará, jestli dělám nějakou fyzickou aktivitu, zdali chci zhubnout, váhu si udržet atp. je to trochu složité, ale s trochou trpělivosti uskutečnitelné. Pak si podobným způsobem vypočítám, kolik mám za den sníst bílkovin, sacharidů apod. a podle toho pak mohu tvořit jednotlivá jídla.

Vím, že si to možná představuju moc růžově a že to nebude žádná legrace. Ale opravdu moc to chci. Makám na sobě už přes půl roku, ale rozhodně je snadnější začít pořádně cvičit, než začít pořádně jíst. Jenže jedno bez druhého nejde, když chceme mít nějaké výsledky. Takže zítra se do toho pouštím, doufám, že to dokončím úspěšně a se začátkem září, až budu mít vlastní byt v Praze, začnu pořádnou životosprávu.Další články, které by tě mohly zajímat:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lů | Web | 16. srpna 2015 v 13:01 | Reagovat

Tak já to mám naopak, o prázdninách mi přijde jednodušší se stravovat pravidelně. :D V práci jsem kratší dobu, než přes rok ve škole... tak se to tak nějak dá. Ve škole pak trávím celé dny a tam mi dělá problémy jíst.
Přesně to, co popisuješ, bych si potřebovala spočítat taky. Už jsem skoro dva měsíce "zaseklá" - váha ani centimetry se nehýbají... a tak nějak tuším, že je to tím, že si nepočítám množství, kolik toho jím... ani to správně neumím a nevím, kolik bych toho sníst měla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama