Trošku štěstí

12. března 2016 v 22:11 | Lucienne |  Diary
Zdroje obrázků: weheartit.com

Občas to tak zkrátka je. Vlna optimismu z našeho života zmizí rychlostí tsunami a nám zbydou jen pochmurné dny a nálady. Nemám ráda taková období. Mluvím tady o čase, kdy se na nás sesype veliká hromada starostí a my z toho máme hlavu jak balvan a nemůžeme z toho ven. A pak nás rozčílí už jenom to, že se na nás někdo špatně podívá a nebo se na něco špatně zeptá. Bumho. Další hádka je na světě.

Ani nevím, jak k tomu došlo. Prostě toho najednou bylo hodně. Přijímačky. Problémy v práci. Přemýšlení o tom, jak tam skončím. Scio testy. Stres. Málo vidím přítele. Blbý počasí. Asi špatný hormony nebo co.

Snažila jsem se příjít na to, jak z toho bludného kruhu ven. Být v depresích, to mě moc nebaví. Takže tady pár rád pro vás, co to možná máte trochu podobně.


1.Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří

Chci skončit v práci. Bojím se reakce šéfové, pořád to oddaluju, ale už není moc času. Pak jsem přišla na to, že to prostě jenom moc řeším a moc nad tím přemýšlím. V té práci nejsem šťastná, takže zůstavat tam dál nemá smysl. A navíc je to jenom brigáda, takže se svět nezboří. A za půl roku nebudu vědět ani já o nich, ani oni o mně. Najdou si novou brigádnici, já novou brigádu a všechno bude veselejší.

Něco podobného zažívám i s mým přítelem. Zkrátka to nevyšlo a o víkendu se neuvidíme. Nejdřív jsem byla fakt smutná, protože kvůli vzdálenosti (já v Praze, on 90 kilometrů jinde) se vidíme o dost míň než dřív. Ale pořád si voláme, píšeme a když jsme spolu, je to fajn. Není to žádná katastrofa. Nic se neděje. Není důvod být na něj kvůli tomu naštvaná a protivná, i když se to nabízí. Nesmím hormonům dovolit, aby semnou takhle cloumaly. Uvidíme se dřív, než si stihnu zabalit věci v práci.:-D A já mám aspoň chvíli čas pro sebe a na přemýšlení.

2.Vždycky tady bude někdo lepší, ale i horší

Chodím na přípravný kurz na VŠ. Na tom kurzu jsou opravdu chytří lidé. A kolikrát vědí něco, o čem já nemám vůbec tušení. Znají odpovědi na položené otázky a já na ně jenom zírám. Začíná se mě zmocňovat strach, že u přijímaček nemám šanci. Ale minulý týden jsem si vyzkoušela, že i já mám své silné stránky a že na druhou stranu vím zas něco, co oni ne, jenom si to málo uvědomuju. Jenom se to kolikrát bojím říct nahlas.
  • vždycky tady bude někdo lepší, chytřejší, hezčí, hubenější...ale nikdy tady nebude nikdo přesně jako ty, každý máme své silné/slabé stránky. Zaměř se na ty silné;-)!

3.Nezapomeň se každý ráno podívat do zrcadla a usmát se

Zní to jako výstřižek z nějaké hloupé esoterické knížky. Ale něco na tom přece jenom je. Přece jenom, spokojení lidé jsou hlavně ti, co mají rádi sami sebe. A jestli se na sebe nedokážeš usmát, máš na čem pracovat. Enjoy it! <3

Takže úsměv na tvářích,
Vaše Lucienne!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 O. O. | Web | 13. března 2016 v 10:43 | Reagovat

Aj ja som teraz mala také..smutnejšie obdobie. Za veľa môže počasie. Dúfam, že sa na VŠ dostaneš ☺

2 Lucie Lucie | Web | 28. března 2016 v 12:42 | Reagovat

Článek jako dělaný pro mě. :D
Vlna optimismu totiž už dávno zmizela.

Líbí se mi, jak sis to rozepsala.. nakonec tak člověk zjistí, že nic není tak zlý, jak se na první pohled může zdát. :)

Doufám, že výpověď v práci jsi už dala, když tam nejsi šťastná. Jak jsi sama napsala, oni si najdou někoho jiného.. a navíc to nebude poprvé, co jim někdo dá výpověď. Nemají vůbec důvod se kvůli tomu na tebe zlobit. ;)

Přípravný kurz je super a věřím, že i díky tomu se na tu vysokou školu dostaneš! Určitě se tam bude hlásit plno lidí, kteří žádný takový kurz neabsolvují.
A jinak máš pravdu, tohle je třeba si uvědomit - vždycky a všude se najde někdo, kdo bude lepší než my... ale každý má své slabé stránky a nikdo není dokonalý. :)

A s tím zrcadlem to budu muset začít zkoušet. :D

Měj se krásně! :*

PS: A děkuju moc.. na samostatný bydlení už jsem si celkem zvykla a zvířátko bych si pořídit nemohla, protože se jich bojím. :D
Jinak k bývalému nic necítím, takže to určitě nespadne nikam, kam nemá. ;)

3 saorisse saorisse | Web | 20. dubna 2016 v 22:11 | Reagovat

Máš pravdu, že častokrát si děláme hlavu z něčeho úplně zbytečně. Přemýšlíme, trápíme se, setrváváme v tom, co nás nedělá šťastnými a to proto, že se bojíme, jak to dopadne a vizualizujeme si věci, které jsou v realitě úplně jinak. A pak jsme překvapení, jak to dopadlo pozitivně.

4 WaclawJ WaclawJ | E-mail | 17. ledna 2017 v 21:05 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na reach-goal.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama